Set Jarl – kompletní larpová výzbroj pro vikinga

3.990  vč DPH

Set Jarl – kompletní larpová výzbroj pro vikinga

Set Jarl je cenově zvýhodněný set tří zbraní – meč Viking, sekera, dýka

Set Jarl je skvělá sada tří larpových vikingských zbraní (meč, sekera, dýka) a přizpůsobitelný vikingský kulatý štít pro larp. Všechny jsou vhodné pro larpy všeho druhu, larpové bitvy nebo cosplay události. Sada má zlevněnou cenu při nákupu samostatných zbraní a samozřejmě ušetříte na poštovném.

Viking je měkčený larpový meč pro larp, ​​larpové bitvy a cosplay Stylově odpovídá cca 9. až 11. století, s tolerancí 7. až 12. století. Kvalitní měkčená čepel vhodná pro šerm, boj, larpové bitvy.

Vikingská sekera Ragnar je inspirovaná Ragnarem Lothbrokem ze série Viking. Kvalitní čepel vhodná pro šerm, boj, larpové bitvy. Opravdu důvěryhodný fotorealistický design. Jako alternativu může být součástí setu trochu menší zdobená vikingská sekera.

Set pak doplňuje třetí zbraň – osobní dýka pro larp.

Set Jarl kromě těchto tří zbraní obsahuje i vikingský štít.

 

Viking meč pro larp

Která z variant meče je ta správná pro vás

103 cm má lehké jádro z laminátové tyčky 8 mm, pěna má tvrdost Shore A 35. Pokud děláte cosplay nebo je to jen víceméně rekvizita v larpu, dobré řešení pro skvělý poměr cena / kvalita. A také na fotkách ten dlouhý meč vypadá „chlapácky“.

90 cm vypadá skoro stejně, ale ve skutečosti jsou použité úplně jiné materiály a zbraň má mnohem lepší vlastnosti. Má kratší – autentičtější rukojeť a s délkou 90 cm se bez problémů vejdete do standardů „jednoruční meč“ všech larpových bitev. Jádro má průřez 8×10 mm, takže je tužší než v předchozí variantě. Společně s délkou to meči dává mnohem větší tuhost. Délka navíc pomáhá k lepší ovladatelnosti. Je použita úplně jiná pěna: Použitá pěna je měkká (cca Shore A 25) – zhruba stejně jako latex. Na rozdíl od latexu ovšem netrpí žádným z jeho neduhů – je bezúdržbová, použitelná v jakémkoli počasí a neobsahuje žádné alergeny. Tato pěna je sice měkčí, ale současně houževnatější proti rztržení než naše zbraně první generace, které používají čepele A35. Pro zpevnění je v celé hmotě pěny vedená polyamidová rozhož, která ji zpevňuje a zabraňuje ulomení špičky nebo šíření natržení špičky čepele. Pro ještě větší zodolnění čepele je povrch zpevněný tenkou vrstvou speciálního polyuretanu, který je ještě odolnější proti roztržení.

80 cm je zkrácená verze meče 90 cm. Má proto většinu vlastností totožných. Díky kratší délce je lehčí a ještě snáz ovladatelný. Ideální pro středověké bojovnice.

Varianty 80 a 90 cm jsou díky svým vlastnostem dobře použitelné v jakékoli larpové bitvě včetně kekelu a dřeváren.

Pokud váháte a nemáte zvláštní dvod pro jinou volbu, je pro vás nejspíš meč 90 cm.

 

Vyčistit
Set jarl - foam viking sword, ax, dagger, shield
Set Jarl – kompletní larpová výzbroj pro vikinga