Dragounská šavle pro larp – tedy původě pro těžkou jízdu 19. století.
Tento model larpové zbraně je konstruovaný tak, aby obstál v jakékoli larpové bitvě – včetně těch full force / full contact (v češtině rozuměj dřevárny a kekel). Čepel značíme jako A25. Má velmi odolné jádro 10 x 15 mm. Použitá pěna je měkká (cca Shore A 25) – zhruba stejně jako latex. Na rozdíl od latexu ovšem netrpí žádným z jeho neduhů – je bezúdržbová, použitelná v jakémkoli počasí a neobsahuje žádné alergeny. Tato pěna je sice měkčí, ale současně houževnatější proti rztržení než naše zbraně první generace, které používají čepele A35. Pro zpevnění je v celé hmotě pěny vedená polyamidová rozhož, která ji zpevňuje a zabraňuje ulomení špičky nebo šíření natržení špičky čepele. Pro ještě větší zodolnění čepele je povrch zpevněný tenkou vrstvou speciálního polyuretanu, který je ještě odolnější proti roztržení.
Zbraň je poměrně těžká – 650 g – a blíží se hmotnosti i chováním své reálné předloze. Těžiště šavle je asi 20 cm od kořene čepele, tedy jde za špičkou – což je u šavlí typické a správné.
Larpvým bojovníkům, kteří jsou zvyklí na klasický meč a nemají zušenost s šavlí doporučujeme aspoň pár lekcí šavle, protože šavle se jinak chová, jinak drží a vyžaduje specifickou techniku boje.
Tento model je inspirovaný pruskou dragounsku šavlí z půlky 19. století. Dragounská šavle vzikla vývojem z palaše – zbraně, která měla těžkou rovnou čepel a koš, který dobře chránil ruku. Dragouni se považovali za elitu tak jejich zbraně bývaly honosněji zdobené a draouni se jimi rádi chlubili.