Návod k používání larpových zbraní

  • Meč není hůl, jádro ani špička meče neunesou vaši váhu.
  • Pokud meč stavíte, stavte ho špičkou nahoru.
  • Materiál nesnese kontakt s ohněm a žhavými povrchy. Měkčené zbraně nevystavujte teplotám nad 50ºC nebo pod -10 stupňů Celsia (kdy plast křehne).
  • Měkčené zbraně používejte jen k boji proti měkčeným zbraním, případně měkkým zbrojím, štítům apod. Vyhněte se boji proti tvrdým a ostrým hranám.Všechny zbraně jsou citlivé na boj proti neměkčeným zbraním, železným nebo prostě neměkčeným štítům či zbroji. Kontakt s ostrou hranou může měkčenou čepel poničit. Jdete-li do bitvy s měkčenými zbraněmi, buďte si jistí, že nikdo z možných soupeřů nemá zbraně neměkčené (i kdyby měly ztupenou špičku) ani štíty nebo zbroje s ostrými, tvrdými a zvlášť kovovými hranami.
  • Respektujte doporučené použití, zbraně značené pouze pro cosplay/hračka nesnesou opravdový boj.
  • Při intenzívním používání může u některých modelů dojít k loupání barvy na povrchu zbraní. Lze to řešit přestříkáním, nebo na jilci aplikací tenké kůže. Chcete-li zbraně používat pro tréninky, velkou a dlouhodobou zátěž, můžete jejich čepel zpevnit kobercovkou nebo kevlarem, rukojeť pak tenkou kůží. 
  • Vyhněte se bodům nebo sekům do obličeje nebo na krk! Nikdy neútočte na nechráněný obličej, a to ani měkčenou zbraní.
  • Kladiva, sekery, bejsbolky (váží-li přes 500g) – mohou mít při pořádném nápřahu velkou kinetickou energii..Nikdy jimi proto neútočte na hlavu, ani kdyby byla krytá přilbou. Zásah bejsbolkou nebo těžkou sekerou do hlavy může být nebezpečný i kdyby hlava byla chráněná přilbou. 

Použité materiály

Jádro: kompozit – svazky vláken zalisované v epoxydové pryskyřici. Podle jednotlivých modelů se liší množství a materiál použitých vláken.

Tělo: kompozit na bázi polyuretanové pěny. Podle jednotlivých modelů se liší množství a materiál použitých vláken.

Neobsahuje těkavé látky, výrobek je zdravotně nezávadný.

Výrobce / dovozce – Manufacturer / Importer: Tomian Film Rentals s.r.o./ Tomáš Houška , Václavkova 2, Praha 6, Czech republic, EU

SaveSave

SaveSave